Właśnie zostałeś właścicielem nowego samochodu i zastanawiasz się nad najkorzystniejszą dla siebie ofertą ubezpieczenia? Z drugiej strony możesz zastanawiać się nad polisą OC w innej ubezpieczalni, ponieważ wysokość dotychczasowych składek zaczyna przekraczać Twój planowany budżet miesięczny? Spokojnie, wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu – podpowiemy na co zwrócić uwagę i jak ostatecznie wybrać najlepszą propozycję ubezpieczenia OC.

Najtańsze ubezpieczenie OC samochodu – czy na pewno będzie najlepsze?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo wszystko zależy od tego, czego szukasz i oczekujesz od swojej polisy ubezpieczeniowej. Kierowca, który podczas poszukiwań skupia się głównie na podstawowej ofercie i nie potrzebuje żadnych dodatkowych zabezpieczeń, może śmiało kierować się najniższą ceną. Wówczas należy porównać propozycje od różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać adekwatnie ofertę z najniższą składką OC.

Z drugiej strony możesz zastanowić się nad dodatkowymi usługami ubezpieczeniowymi, które mogą sprawić niewielką różnicę w cenie, a mimo wszystko okażą się bardzo przydatne w przypadku zdarzeń losowych na drodze. Najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się na bezpłatne spotkanie z naszym Ekspertem Finansowym Fin2, który specjalizuje się właśnie w odszukiwaniu najkorzystniejszych dla Klienta ofertach polis OC i AC.

Takie spotkanie pozwoli nam poznać Twoje oczekiwania i wymagania względem ubezpieczenia, poznamy dokładniej Twój budżet, a następnie możemy przejść do porównania ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych – aktualnie współpracujemy ze wszystkimi firmami na rynku, dzięki czemu możemy przygotować kompleksowe zestawienie i zaproponować rzeczywiście najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Ubezpieczenie OC i inne dodatkowe polisy

Aktualnie można spotkać wiele ciekawych i atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych, które dodatkowo mogą pomóc kierowcom przygotować się w razie nagłych zdarzeń drogowych. Wśród nich znajdziemy m.in.:

  • Autocasco (AC) – polega na zabezpieczeniu pojazdu przed wszelkimi uszkodzeniami z winy kierowcy albo oddziaływania żywiołów, a także kradzieżą auta. Czasami ta dodatkowa polisa występuje w ramach niewielkiej dopłaty do ubezpieczenia OC, a jeśli zależy nam na pełnym pakiecie AC, możemy sprawdzić najkorzystniejsze propozycje od ubezpieczycieli.
  • Assistance (ASS) – obejmuje pomoc w razie wypadku drogowego, gdzie możemy liczyć na wsparcie medyczne, serwisowe i informacyjne – najczęściej objawia się w formie holowania pojazdu.
  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dotyczy głównie ochrony życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i pasażerów, które wypłacane są jako procent uszczerbku na zdrowiu – stosownie do wysokości regulowanych składek ubezpieczeniowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej OC?

W przypadku ubezpieczenia OC, które jest dla wszystkich właścicieli aut obowiązkowe, należy kierować się nie tylko korzyścią cenową, ale również dobrze jest zwrócić uwagę na pozostałe usługi oferowane od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Mowa tutaj głównie o formie obsługi, która powinna być szybka, wygodna i najlepiej mobilna, aby móc w każdej chwili dokonać zmian. Co ważniejsze, wykupując pakiet ubezpieczeniowy, Klientowi zależy przede wszystkim na szybkiej realizacji. Wyobraź sobie sytuację, kiedy nagle Twoje auto zostaje uszkodzone i potrzebujesz pilnie zgłosić szkodę, a czekasz przy telefonie już od godziny i nikt nie zgłasza się po drugiej stronie?

Innym sposobem na wybór najkorzystniejszej polisy OC, jest skonsultowanie się ze znajomymi kierowcami, ponieważ najlepiej jest wybrać ofertę z polecenia. Prawda? Równie skutecznym rozwiązaniem będzie spotkanie się z naszymi doradcami ubezpieczeniowymi, którzy doskonale znają szczegóły oferty OC, pozostałe usługi ubezpieczycieli oraz podejście do Klienta. Nie marnuj swojego czasu i zgłoś się od razu do naszych Ekspertów Fin2!