Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, ale nie wiesz od czego zacząć? Gdzie rozpocząć poszukiwania kredytu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego? Zastanawiasz się pewnie, czy to na pewno odpowiedni moment na zaciągnięcie zobowiązań finansowych w obliczu aktualnej sytuacji na świecie. Podpowiemy, jak wybrać ostatecznie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Kredyt gotówkowy – najważniejsze pytania

Zanim przejdziesz do wypełniania formalności, dobrze byłoby najpierw odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, które pomogą też w podjęciu ostatecznej decyzji kredytowej.

Po pierwsze, zastanów się ile dokładnie potrzebujesz pieniędzy i przez jaki czas planujesz je spłacać. Obie rzeczy mają ogromne znaczenie przy wyborze kredytu gotówkowego, ponieważ zapożyczona kwota będzie podzielona na konkretną ilość rat rozłożonych w wyznaczonym czasie. Co to oznacza w praktyce?

Wybrana przez Ciebie kwota musi jednocześnie współgrać z Twoimi możliwościami finansowymi. Nie możesz pożyczyć od banku pieniędzy, których według kalkulacji Twoich przychodów i wydatków nie będziesz w stanie spłacić w odpowiednim terminie. Czas również odgrywa tutaj znaczącą rolę, ponieważ bank będzie analizował nie tylko Twoje dotychczasowe powodzenie finansowe, ale także metryczkę – wiek. Każdy bank posiada inne zasady przyznawania kredytu gotówkowego, gdzie znaczenie może mieć również aktualna promocja, która równocześnie zawęża kryterium.

Po drugie, przemyśl kwestie rozłożenia rat kredytu i dowiedz się jaki jest przewidywany czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wszędzie obowiązują inne procedury, które mogą przyspieszyć proces przyznania kredytu lub opóźniać go przez dodatkowe weryfikacje.

Spłacanie miesięcznych rat również powinno być przemyślane, by nie obciążać zbytnio Twojego budżetu domowego. Do wyboru możesz mieć raty stałe, które co miesiąc będą identyczne, a to również pozwala skuteczniej kontrolować wydatki. Druga opcja dotyczy rat malejących, których kwota z początku będzie wysoka, a z każdym kolejnym miesiącem będzie się proporcjonalnie zmniejszać. Wybór należy do Ciebie.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Obecnie znajdziesz mnóstwo ofert bankowych, które będą zachęcać Cię nie tylko kolorowymi reklamami z atrakcyjnymi sloganami: „Kredyt gotówkowy od ręki!” czy „Najtańszy kredyt gotówkowy”. Faktycznie na pierwszy rzut oka, można stwierdzić, że propozycja wydaje się okazyjna i warto z niej skorzystać. Jednak warto poświęcić nieco więcej czasu na porównanie ofert kredytów gotówkowych w różnych bankach – nie tylko  w tym, gdzie do tej pory korzystaliśmy z ich usług.

Niekiedy nowi klienci bankowy otrzymują o wiele lepsze warunki kredytowe niż w banku, z którym aktualnie się znajdują. Wszystko to wymaga nie tylko wiedzy na temat kredytu gotówkowego, oprocentowania i znajomości podstawowych pojęć bankowych, ale przede wszystkim konieczne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu – a przecież nie każdy może sobie na to pozwolić.

Właśnie dlatego polecamy skorzystać z pomocy Eksperta Finansowego Fin2, który specjalizuje się w ofertach kredytu gotówkowego. Będziemy w stanie podpowiedzieć Ci, który bank rzeczywiście oferuje najlepsze warunki kredytowe, biorąc oczywiście pod uwagę Twoje możliwości finansowe i pozostałe oczekiwania.

Kredyt gotówkowy – rozmowa z Ekspertem Finansowym Fin2

Umów się na bezpłatnie spotkanie konsultacyjne, gdzie przedstawisz nam swoje wymagania, oczekiwania i potrzeby kredytowe. Czego możesz się spodziewać podczas spotkania z nami?

  • Zapytamy przede wszystkim o cel kredytowy i poznamy Twoje oczekiwania względem kredytu gotówkowego.
  • Dowiemy się więcej o Twojej zdolności kredytowej, dzięki czemu łatwiej będzie nam rozpocząć poszukiwania odpowiedniego banku pod kredyt gotówkowy.
  • Zadamy kilka dodatkowych pytań uzupełniających, by móc przejść do działania.
  • Następnie rozpoczniemy proces poszukiwania, porównywania ofert bankowych, by podczas kolejnego spotkania, przedstawić Ci już konkretne propozycje.
  • Po dojściu do kompromisu, zajmiemy się wszelkimi formalnościami, co pozwoli zaoszczędzić Twój czas.
  • Będziemy towarzyszyć Ci do momentu uzyskania kredytu gotówkowego – później również możesz liczyć na nasze wsparcie doradcze, ponieważ pozostajemy do Twojej dyspozycji.