W wielu sytuacjach konsolidacja kredytów może okazać się jedynym i słusznym rozwiązaniem, a zwłaszcza gdy masz na swojej głowie kilka zobowiązań i martwisz się ciągle rosnącymi ratami kredytów. Teraz doskonałym sposobem jest konsolidacja kredytu ze stałym oprocentowaniem, dzięki czemu rata pozostaje w tej samej kwocie. Jak to zrobić i kto może skorzystać? Dowiedz się z dzisiejszego wpisu ekspertów.
Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem – na czym to polega?
Dla przypomnienia, kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jeden ogólny kredyt. Takie rozwiązanie zalecane jest szczególnie osobom, które posiadają więcej niż jedno zobowiązania i mają problem z dopilnowaniem terminowości spłat wszystkich kredytów lub zwyczajnie zaczyna brakować im środków do ich regulowania.
Wówczas konsolidacja przynosi wiele korzyści, a wśród nich właśnie możliwość zmniejszenia swojej miesięcznej raty. Jeśli do tej pory musiałeś uzbierać na opłacenie 3 rat kredytu, po konsolidacji wystarczy zgromadzić środki na jedną i to w dużo korzystniejszej kwocie. Oprócz tego, możesz zapomnieć o zmartwieniach w związku z pilnowaniem terminów, co dla wielu osób oznacza znaczne zmniejszenie poziomu stresu.
Do tej pory zasady kredytowania podczas konsolidacji kredytu były podobne do standardowych warunków kredytowych. Jednak obecnie możesz skorzystać również z opcji kredytu konsolidacyjnego ze stałym oprocentowaniem – co to oznacza? Przy podpisywaniu umowy poznajesz dokładne oprocentowanie kredytu, które nie zmienia się przez cały okres jej trwania. W rezultacie jesteś w stanie każdego miesiąca przewidzieć – jaką ratę kredytu musisz zapłacić.
Bez względu na zmieniające się warunki na rynku, masz gwarancje stałego oprocentowania, co w obecnych czasach stanowi spore udogodnienie dla kredytobiorców. Skąd wynika ta zmiana? Otóż tradycyjne kredyty konsolidacyjne, ale również hipoteczne czy gotówkowe posiadają oprocentowanie zmienne, którego wartość uzależniona jest od stopy bazowe, czyli stopy referencyjnej NBP.
Jak sprawdzić wysokość oprocentowania kredytu konsolidacyjnego?
Na wysokość oprocentowania wpływać może wiele czynników, podobnie jak na koszt całego kredytu konsolidacyjnego. Tutaj należy wziąć pod uwagę wartość wszystkich Twoich zobowiązań i miesięczne raty kredytów, a także okres kredytowania. Im dłuższy czas trwania umowy kredytowej, tym większe szanse na zmniejszenie raty kredytu konsolidacyjnego.
Ponadto znaczenie ma również marża banku, a wszystkie te informacje możesz spokojnie przekazać naszym Ekspertom Finansowym Fin2, którzy podczas bezpłatnego spotkania będą mogli przygotować dla Ciebie najkorzystniejsze oferty konsolidacji kredytu ze stałym oprocentowaniem.
Wystarczy, że odpowiesz na kilka naszych pytań, a będziemy w stanie obliczyć Twoją średnią miesięczną ratę kredytu konsolidacyjnego w oparciu o naszą wiedzę, doświadczenie i aktualne oferty z różnych banków.
Dla kogo przewidziane są kredyty konsolidacyjne ze stałym oprocentowaniem?
Zdecydowanie dla osób, które mają dość zamartwiania się o swoją sytuację finansową każdego miesiąca, gdy na głowie spoczywa kilka kredytów na różne cele, o innych wartościach i terminach. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny jest najlepszą opcją.
Możesz nie tylko zaoszczędzić na mniejszej (i tylko jednej!) racie kredytu konsolidacyjnego ze stałym oprocentowaniem, ale także zmniejszyć ryzyko w obecnej sytuacji rynkowej. Przy niezmiennym oprocentowaniu, możesz być pewien swoich planów finansowych, a także zachować stabilność pod kątem własnych oszczędności. Na ten moment już wiele banków oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego ze stałym oprocentowaniem – możesz zapytać o nie naszego Eksperta Kredytowego, który również doradzi:
- Na jaki okres czasu opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem?
- O jakich dodatkowych opłatach powinieneś pamiętać przy wyborze najlepszej oferty kredytu konsolidacyjnego?
- Czy powinieneś przemyśleć również opcję ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego?
- Jakie dokumenty będą Ci potrzebne do załatwienia formalności przy kredycie konsolidacyjnym?
- Czy warto myśleć nad wcześniejszą spłatą kredytu konsolidacyjnego?