Kredyt konsolidacyjny

Na dzień dzisiejszy możemy być pewni jednej rzeczy – kredytu. Według statystyk, co trzeci Polak posiada co najmniej jedno zobowiązanie finansowe, a coraz więcej osób decyduje się na kolejne. Zazwyczaj kredyty zaciągnięte są w innych bankach, których warunki finansowe znacznie się od siebie różnią. Rozbieżność pomiędzy ratami potrafi mocno obciążyć domowy budżet, dlatego najlepiej zastanowić się na kredytem konsolidacyjnym.

Na czym polega konsolidacja kredytu?

Mówiąc najprościej, chodzi o ujednolicenie wszystkich Twoich dotychczasowych zobowiązań finansowych z różnych banków, z innymi ratami i warunkami spłaty. Pewnie zastanawiasz się, jak to możliwe? To nic innego jak kolejny kredyt, który działa na podobnej zasadzie, gdzie konieczne jest podpisanie umowy, ustalenie wysokości comiesięcznej raty, a także oprocentowania. Wydawałoby się, że jest to rozwiązanie pozbawione jakiegokolwiek sensu, tak zwane „błędne koło”. Nic bardziej
mylnego!

Konsolidacja kredytu pozwala na uzyskanie odpowiednich środków do spłaty poprzednich zadłużeń, a więc łączną kwotą Twojego kredytu konsolidacyjnego będzie suma dotychczasowych rat. Podstawowa różnica polega na zmianie rachunku bankowego, gdzie wpływają pieniądze, ponieważ przekazywane są bezpośrednio na konta banków, w których posiadasz zobowiązania.

Fin2 – jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Najlepiej będzie zwrócić się o pomoc do doświadczonych Ekspertów Finansowych, którzy doskonale znają się na ofertach finansowych banków oraz potrafią trafnie ocenić zdolność kredytową swoich Klientów. W sprawie konsolidacji kredytu możesz oczywiście skonsultować się z naszymi Ekspertami – pomożemy, doradzimy i zajmiemy się całym procesem.

Na początku trzeba przede wszystkim zastanowić się nad opłacalnością takiego rozwiązania, ponieważ często konsolidacja wiąże się również z wydłużeniem okresu kredytowania, a co za tym idzie zwiększają się także odsetki. W tym celu musimy dokładnie zapoznać się z Twoją historią kredytową i warunkami finansowania w poszczególnych bankach. Po wnikliwej analizie, jesteśmy w stanie zarekomendować najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Naszym zadaniem jest znalezienie takiej oferty kredytu konsolidacyjnego, którego warunki będą najkorzystniejsze i pozwolą na znaczne obniżenie ostatecznej raty kredytu.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

Nasz zespół doradców kredytowych od wielu lat zajmuje się konsolidacjami kredytów, stąd też możemy wyróżnić się współpracą z wieloma instytucjami finansowymi. Pozwala to nam znacznie poszerzyć ofertę kredytów konsolidacyjnych zarówno na poziomie łączenia dwóch lub trzech rat, jak i większej liczby zobowiązań. Zatem najlepiej będzie wziąć kredyt konsolidacyjny tam, gdzie:

● masz możliwość skumulowania nawet kilku opłat w jedną ogólną ratę, co pozwoli łatwiej zaplanować comiesięczne płatności;
ostateczna rata kredytu jest znacznie niższa niż poprzednie pojedyncze zobowiązania, dając szansę na skuteczniejsze zarządzanie Twoim budżetem domowym;
okres kredytowania jest dla Ciebie najkorzystniejszy pod kątem wysokości naliczanych odsetek.

W zasadzie jest wiele powodów, dla których warto zastanowić się nad konsolidacją swoich kredytów, aczkolwiek wszystko trzeba dobrze przeanalizować i podjąć słuszną decyzję. Pomóc mogą nasi Eksperci Finansowi Fin2, którzy przygotują dla Ciebie przegląd najatrakcyjniejszych ofert kredytowych z różnych banków i przedstawią swoją opinię na temat każdej z nich. W każdej trudnej sytuacji, kiedy nie radzisz już sobie ze spłatą wszystkich zobowiązań, możesz liczyć na nasze zaangażowanie i pomoc w negocjacji najlepszych warunków kredytu konsolidacyjnego.

Kontakt

  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez Fin2 za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)

  Nasze biura

  Jelenia Góra

  ul. 1 Maja 43A,
  58-560 Jelenia Góra

  Nowy Sącz

  ul. Jagiellońska 42,
  33-300 Nowy Sącz

  Wałbrzych

  ul. B. Chrobrego 13,
  58-300 Wałbrzych

  Telefon kontaktowy