Wsparcie dla początkujących przedsiębiorców jest bardzo ważne, dlatego wiele banków obecnie oferuje produkty i usługi dla firm poniżej roku działalności. Trzeba jednak wiedzieć dokładnie, jakie warunki należy spełniać, o czym nie można zapomnieć i przede wszystkim gdzie powinieneś się zgłosić o dofinansowanie własnego biznesu. Sprawdź więcej w dzisiejszym artykule!

Kredyty dla firm – zróżnicowane oferty banków

Głównym założeniem produktów finansowych dla przedsiębiorstw jest dofinansowanie bieżących wydatków lub inwestowanie w rozwój swojego biznesu. Wiele banków posiada odrębną ofertę dla firm, które mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w oparciu o przedstawioną dokumentację.

W zasadzie działalności o dłuższym stażu funkcjonowania mają większe możliwości wsparcia finansowego, aczkolwiek zdarzają się również propozycje dla nowo powstałych firm. Wiadomo, że z perspektywy banku taki przedsiębiorca posiada zazwyczaj mniejsze doświadczenie, mniejszy kapitał i dopiero buduje swoją pozycję na rynku. Zatem dofinansowanie jego działalności będzie stanowiło większe ryzyko dla banku niż w przypadku udzielenia kredytu dużej firmie ze stałymi zleceniami.

Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, dlatego zachęcamy, aby zgłaszać się do naszych Ekspertów Finansowych Fin2 i umówić się na bezpłatne spotkanie, podczas której dowiemy się więcej o Twoim biznesie i Twoich oczekiwaniach. Dopiero na podstawie rozmowy będziemy mogli przedstawić Ci najciekawszych i najkorzystniejszych ofert kredytów dla firm, które kolejne pomożemy Ci zrealizować.

Jakie są aktualne możliwości finansowania dla początkujących biznesów?

  • pożyczka gotówkowa na nową działalność gospodarczą;
  • kredyt obrotowy dla nowych firm;
  • uruchomienie linii kredytowej dla nowych firm w rachunku bieżącym lub rachunku firmowym;
  • kredyt inwestycyjny dla firm.

Nowa firma a zdolność kredytowa

Zwykle kredyty dla nowych firm udzielane są chętniej, gdy przedsiębiorstwo działać minimum przez 6 miesięcy. Oczywiście istnieją też oferty banków, które uwzględniają dofinansowanie dla krótszej działalności, aczkolwiek wymagają dodatkowego zabezpieczenia w formie wkładu własnego lub wykupienia odpowiedniej polisy.

Jak obliczana jest zdolność kredytowa dla firm poniżej 12 miesięcy działalności? Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, bank ponosi większe ryzyko, decydując się na udzielenie wsparcia finansowego dla nowo powstałych firm. Dlaczego? Nie znają dobrze przedsiębiorcy, który prowadzi swój biznes. Nie są w stanie zweryfikować jego potencjału i przygotowania ani nie mogą przewidzieć, czy biznes przetrwa na rynku wśród konkurencji.

Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia i słuszna argumentacja w postaci dokumentacji – co będziesz potrzebował do otrzymania pozytywnej decyzji ze strony banku? Nasi Eksperci Finansowi Fin2 dopilnują wszelkich formalności, abyś nie musiał się o nic martwić.

Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt dla nowych firm?

Na początku należy dopełnić podstawowych wymogów, które są niezależne od długości trwania działalności gospodarczej. Składając odpowiedni wniosek do banku, koniecznie musisz uzupełnić również dokumentację rejestrową firmy – mowa zarówno o dowodzie osobisty, jak i potwierdzeniu o wpisaniu do odpowiedniego rejestru działalności jednoosobowej lub spółki.

Kolejno należy zgromadzić wszelkie formalności potwierdzające Twoją zdolność kredytową – książka przychodów i rozchodów, ewidencja przychodów czy potwierdzenie złożonego PIT-u w zeszłym roku. Wszystkie te dokumenty będą stanowiły na Twoją korzyść przy podejmowaniu decyzji, aby bank mógł jednoznacznie stwierdzić, czy posiadasz odpowiednie przygotowanie oraz potencjał, aby później spłacić dług.

Każdy bank może posiadać zupełnie inne warunki udzielania kredytu dla nowych firm, więc trudno nam wypisać wszystkie potrzebne dokumenty niezbędne do złożenia wniosku. Jedno jest pewne – możesz polegać na naszej wiedzy i doświadczeniu, gdy mowa o składaniu wniosku do banku. Za nami wiele pozytywnie rozpatrzonych wniosków w różnych bankach – doskonale wiemy, co będzie Ci potrzebne i wszystkim możemy zająć się za Ciebie!