Prowadzenie własnej działalności wiąże się nie tylko z zyskami, ale również stratami. Każdy doświadczony już przedsiębiorca wie, że powinien zawsze posiadać plan B, ponieważ trudno jest tak naprawdę przewidzieć, co wydarzy się na rynku pracy. Problemów dookoła może być cała masa – związanych z pracownikami i wykonywanymi przez nich obowiązkami, miejscem pracy oraz wszelkimi innymi przeciwnościami, na które zwyczajnie nie mamy wpływu. Jak temu zaradzić? Otóż możesz ubezpieczyć swoją firmę na kilka różnych sposobów – dowiedz się więcej.

Na czym polega ubezpieczenie firmy?

Generalnie nie ma konieczności ubezpieczenia przedsiębiorstwa, za wyjątkiem niektórych grup zawodowych, gdzie ryzyko jest znacznie większe i wówczas zabezpieczenie firmy jest obowiązkowe. Jednak taka możliwość zapewnia przedsiębiorcy nie spokój, ale również gwarantuje większą stabilizację firmie oraz pracownikom.

Prowadząc działalność gospodarczą, jesteśmy non stop narażeni na różnego rodzaju straty, które niekiedy są kompletnie niezależne od nas. Właśnie dlatego polecamy zadbać o przyszłość swojej firmy i ubezpieczyć ją w zależności od potrzeb i wymagań dotyczących Twojej branży. Właściciel firmy transportowej będzie opierał się na zupełnie innych kryteriach ubezpieczenia niż prezes zakładu produkującego żywność. Na tych różnicach będą bazowali nasi Eksperci Finansowi, którzy przygotują ofertę ubezpieczenia firmowego w oparciu o Twoje zapotrzebowanie.

Co można ubezpieczyć w Twojej firmie?

  • wszystkich pracowników oraz osoby zarządzające;
  • cały majątek i mienie przedsiębiorstwa;
  • wszelkie podejmowane działania przed niespodziewanymi wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jak na przykład pożar, podtopienie i inne awarie;
  • uchronić się przed utratą zysku, co pozwala zabezpieczyć firmę w razie bankructwa.

Dlaczego warto ubezpieczyć własną firmę?

Takich powodów może być mnóstwo, ale trzeba spojrzeć na ten temat z perspektywy przedsiębiorcy – nieważne, czy dopiero zaczynającego swoją karierę albo też doświadczonego na rynku pracy. Chciałbyś angażować się w działalność, która może z dnia na dzień okazać się zagrożona?

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć pewnych sytuacji, ale z pewnością możemy zastanowić się nad różnymi alternatywami i przygotować na wszelkie ewentualności – właśnie w tym pomoże Ci ubezpieczenie firmowe.

Znajdziemy zarówno polisy ubezpieczeniowe dla mniejszych, jak i większych firm, które będą uwzględniały podstawowy zakres ubezpieczenia oraz dodatkowe opcje, które dopasuje pod Twoje oczekiwania. Przykładowo ubezpieczenie mienia powinno w szczególności interesować firmy transportowe, logistyczne czy też firmy z lokalami usługowymi, które bazują przede wszystkim na nieruchomościach, maszynach i sprzęcie. Bez tych elementów ich działalność nie miałaby sensu, dlatego warto ubezpieczyć się na wypadek zalania budynku, awarii maszyn czy innych urządzeń.

Innym powodem, dla którego dobrze jest zastanowić się nad ubezpieczeniem są pracownicy. W większych przedsiębiorstwa jak zakłady produkcyjne albo przykładowo hotele znajduje się więcej niż 50 pracowników, którym warto zapewnić odpowiednie ubezpieczenie grupowe. To może stanowić Twój dodatkowy atut na tle konkurencji wśród innych pracodawców.

Najważniejsze porady dla przedsiębiorców – ubezpieczenie firmowe

Aktualnie znajdziesz wiele ofert ubezpieczeń firmowych, ale tylko część z nich będzie rzeczywiście odpowiadać Twoim potrzebom i realizować założenia niezbędne w Twojej branży. Właśnie dlatego polecamy umówić się na bezpłatne spotkanie z naszym Ekspertem Finansowym Fin2, który przygotuje dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert polis firmowych.

Co powinieneś wiedzieć?

  • Jakie dodatkowe opcje ubezpieczenia warto będzie wykupić w przypadku Twojej działalności?
  • Czy wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej będzie uzasadnione w Twojej firmie?
  • Jakiej wielkości składka ubezpieczeniowa będzie odpowiadała wszystkim Twoim potrzebom?
  • Gdzie najlepiej będzie ubezpieczyć swoją firmę?

Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania udzielą nasi pomocni doradcy ubezpieczeniowi, którzy współpracują z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi – doskonale znają aktualne oferty polis i będą w stanie szybciej i trafniej dopasować je do Twoich wymagań.