W życiu zdarzają się różne sytuacje, na które bardzo często nie mamy wpływu. Niestety mogą one okazać się szkodliwe nie tylko dla nas samych, ale również osób w pobliżu. Właśnie dlatego lepiej zastanowić się na ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym, które może niekiedy uratować przed ponoszeniem odpowiedzialności za szkody wyrządzone innym. Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj i sprawdź, co może obejmować ubezpieczenie na życie!

Co obejmuje ubezpieczenie na życie OC w życiu prywatnym?

Zazwyczaj mówi się o zwykłym ubezpieczeniu na życie, które ma za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć Twoich bliskich w razie nagłych wypadków, choroby czy innych losowych okoliczności dotyczących Twojego zdrowia, kondycji i ogólnej sprawności. Taka forma ubezpieczenia jest niekiedy konieczna podczas składania wniosku o kredyt, ale w większości przypadków jest całkowicie dobrowolna.

Warto jednak przemyśleć kwestię polisy na życie, która nie kosztuje wiele, a może mieć nieocenione znaczenie w przyszłości. Możesz śmiało skontaktować się z naszym Ekspertem Finansowym, który przygotuje dla Ciebie oferty najkorzystniejszych ubezpieczeń na życie, a dzięki nim z czystym sumieniem będziesz mógł zainwestować w swoje bezpieczeństwo i komfort Twoich bliskich.

Czym w takim razie jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? To nic innego jak rozszerzenie zwykłego ubezpieczenia na życie. Jako ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może zagwarantować ochronę w razie wyrządzenia szkód osobom trzecim. Takie sytuacje mogą przydarzyć się każdemu, dlatego lepiej być zawsze przygotowanym!

Polisa OC w życiu prywatnym może występować jedynie jako składowa ubezpieczenia nieruchomości, które zabezpiecza mieszkanie lub dom przed różnymi zdarzeniami losowymi. Samo OC stanowi ubezpieczenie przed szkodami majątkowymi i osobowymi, które odnosi się m.in. do takich sytuacji jak:

  • posiadanie nieruchomości;
  • opieka nad dziećmi;
  • hodowanie zwierząt;
  • korzystanie z rowerów, hulajnóg, dronów, łodzi czy innych sprzętów bądź urządzeń;
  • użytkowanie wózka inwalidzkiego;
  • korzystanie z pokojów hotelowych podczas wyjazdów turystycznych.

Pewnie zastanawiasz się, kiedy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym może okazać się najbardziej przydatne? Wyobraź sobie sytuację, gdy Twoje dziecko podczas beztroskiej zabawy na nowej hulajnodze, nagle przez przypadek zarysowuje samochód Twojego sąsiada. Co wtedy robisz? Niczym się nie martwisz, ponieważ za szkody płaci ubezpieczyciel.

Inna sytuacja, wyjeżdżacie z mieszkania na długo wyczekiwane wakacje, a podczas urlopu dzwoni Wasz współlokator mieszkający piętro niżej z pretensjami o zalanie jego mieszkania. Jaka jest Twoja reakcja? Od razu kontaktujesz się ze swoim ubezpieczycielem, załatwiacie formalności, a sąsiad otrzymuje odszkodowanie wypłacone z Twojej polisy OC na życie.

Takich sytuacji może być naprawdę wiele i jak sam widzisz – nie wszystko jesteśmy w stanie skontrolować, przewidzieć czy ograniczyć w pełni. Właśnie dlatego dobrze jest pomyśleć nad dodatkowym zabezpieczeniem w postaci OC, które idealnie sprawdza się w najmniej oczekiwanych momentach.

Polisa OC w życiu prywatnym – ile kosztuje?

W internecie znajdziesz całą masę ogłoszeń i ofert ubezpieczeniowych, które na każdym kroku będą zapewniać Cię o najniższej stawce zabezpieczenia. Jednak dla osób, które niekoniecznie czują się swobodnie w tematyce ubezpieczeniowej, trudno będzie samodzielnie znaleźć faktycznie najkorzystniejszą ofertę polisy OC na życie.

Kwoty składek miesięcznych mogą wahać się od 150 zł do nawet 300-400 zł, gdzie różnice czasami są niewielkie. Skąd biorą się takie dysproporcje? Każde ubezpieczenie obejmuje zupełnie inny zakres ochrony, który może być mniej lub bardziej zaawansowany.

W takiej sytuacji najpewniej będzie skorzystać z pomocy naszych doradców ubezpieczeniowych Fin2, którzy od lat współpracują ze wszystkimi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Będziemy w stanie obliczyć składkę miesięczną ubezpieczenia w oparciu o Twoje zapotrzebowanie i przedstawimy najkorzystniejsze warianty.

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie OC na życie?

Oferty zmieniają się tak naprawdę cyklicznie, dlatego dobrze jest śledzić aktualne warunki ubezpieczalni. Na szczęście nasi Eksperci Finansowi są zawsze na bieżąco z kalkulacjami oferowanymi na rynku ubezpieczeń.

Umów się na bezpłatne spotkanie z jednym z naszym doradców ubezpieczeniowych, a dowiemy się najpierw, czego dokładnie oczekujesz i jakie są Twoje możliwości finansowe. Dopiero na tej podstawie będziemy mogli przygotować kilka ofert polis OC do porównania, gdzie oczywiście będziesz mógł liczyć na nasz fachowy komentarz i ocenę Twoich korzyści.

Następnie wybierzemy najlepszą ofertę ubezpieczenia i przejdziemy do organizowania formalności. Wszystko to dzieje się z Twoim minimalnym udziałem, abyś nie tracił czasu na zagadnienia formalne, a mógł jak najszybciej skupić się na własnych sprawach i to już bez troski o zdarzenia losowe, od których teraz będziesz skutecznie chroniony.