Obecnie trudno jest spotkać osobę bez żadnych zobowiązań finansowych, zazwyczaj posiadają one jeden, dwa lub trzy kredyty. Oczywiście zdarzają się również osoby z jeszcze większą ilością kredytów, co może powodować nie lada zamieszanie w domowym budżecie. A gdyby tak połączyć je wszystkie w jeden wygodny kredyt? Sprawdź, na czym polega konsolidacja kredytu i przekonaj się, o ile łatwiejsze może okazać się Twoje życie.

Na czym polega konsolidacja kredytu?

To nic innego jak połączenie wszystkich zobowiązań w jedno, niezależnie od tego, czy zaciągnięte wcześniej kredytu pochodziło z jednego czy kilku różnych banków. Zatem konsolidacja kredytu wiąże się z utworzeniem nowego kredytu, którego raty będą dotyczyły Twoich poprzednich zobowiązań, jak na przykład:

  • kredyty gotówkowe;
  • kredyty hipoteczne;
  • pożyczki i chwilówki;
  • karty kredytowe i limity na koncie.

W rezultacie instytucja finansowa przejmuje wszystkie nasze zadłużenia i powstaje jeden ogólny kredyt oraz jedna rata do spłacania co miesiąc – brzmi niewiarygodnie? Dowiedz się, kiedy kredyt konsolidacyjny okaże się dla Ciebie najkorzystniejszy!

Najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny, czyli jaki i dla kogo?

Zapewne myślisz teraz, że wszystko wygląda zbyt pięknie, aby było prawdziwe i szukasz jakiegokolwiek podstępu. Słusznie, ponieważ każde rozwiązanie niesie za sobą zarówno te pozytywne strony, jak i negatywne. W przypadku konsolidacji kredytu, musisz zapoznać się z jego wszystkimi cechami, aby móc świadomie i pewnie podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Po pierwsze, trzeba dokładnie przeanalizować, czy wszystkie kredyty, które obecnie posiadasz powinny wchodzić w skład kredytu konsolidacyjnego. Czasami warunki spłaty kredytu są naprawdę korzystne i nie należy tego zmieniać na siłę, dlatego konieczne jest porównanie ofert kredytu konsolidacyjnego z aktualnymi zasadami spłaty zobowiązań.

Po drugie, zmniejszenie ilości rat miesięcznych wiąże się jednocześnie z wydłużeniem okresu kredytowania. Co to może oznaczać? W zasadzie mamy dwie możliwości: pierwsza z nich może przynieść nam o wiele korzystniejsze warunki umów kredytowych, dzięki czemu raty będą znacznie mniejsze, ale będziemy spłacać je dłużej. Natomiast druga możliwość będzie już dla nas mniej korzystna, ponieważ doliczone odsetki mocno przewyższą wartość zaciągniętego kredytu, przez co wydłużymy okres spłaty i jednocześnie podniesiemy wartość całego zapożyczenia.

Warto również pamiętać, że nie każda osoba może ubiegać się o udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Mowa przed wszystkim o dłużnikach, którzy widnieją w rejestrze i toczy się wobec nich postępowania egzekucyjne. Jedynie niektóre instytucje niebędące bankami podejmują ryzyko udzielenia takiego kredytu, lecz zdarza się to wyjątkowo rzadko, a jest równie niebezpieczne.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

Pojawia się ostatnie kluczowe pytanie – gdzie znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny? Oferty znajdziesz w każdym banku, lecz nie wszędzie warunki będą równie korzystne. W tym momencie polecamy skorzystać z naszych bezpłatnych konsultacji z Ekspertami Finansowymi Fin2, którzy bacznie obserwują aktualne propozycje banków i doskonale wiedzą, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności:

  • wysokość raty kredytu i całkowita suma kredytu;
  • okres spłaty kredytu;
  • dodatkowa prowizję za udzielenie kredytu oraz odsetki;
  • Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO);
  • zabezpieczenia kredytu i dodatkowe wymagania banku;

Nasza rola polega przede wszystkim na przeanalizowaniu Twojej obecnej sytuacji, by móc stwierdzić, czy rzeczywiście rozwiązanie w postaci konsolidacji kredytu będzie w Twoim przypadku najlepszym. Przedstawimy wszystkie możliwe opcje i alternatywy, a także ostrzeżemy w razie jakichkolwiek trudności.

Warto również poznać motywacje Klienta do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, które mogą być naprawdę zróżnicowane – tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zalet jest całkiem sporo, ale trzeba liczyć się także z dodatkowymi wymaganiami. Nie zastanawiaj się dłużej i skontaktuj się z naszymi Ekspertami Fin2 – pomożemy dobrać Ci najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego w oparciu o Twoje oczekiwania i możliwości.